MODEL NEBELWERFER

150 mm Nbw 41 NEBELWERFER

Papírový model             Měříko 1:16 

Rozměry modelu:  

Délka: ca. 117 mm;  Výška: ca. 90 mm;   Šířka: ca. 180 mm; Počet dílů: ca. 270 
_________________________________________________________________________________

      Tento papírový model vznikl na základě zámyslu vytvořit modelovou řadu zajímavých zbraní 2.světové války.  Tento model se také  může řadit do kategorie hi-tech nejen měřítkem, konstrukcí, ale i počtem stavebních dílů a zpracováním.
     Vystřihovánka bude vyrobena ve dvou variantách - čistě bílá verze je určena pro modeláře, kteří si chtějí model nastříkat podle svých představ. Barevná verze je v kamufláži Panzer Gray.
     K této vystřihovánce bude časem vytvořen i tahač, za který budte moci Nebelwerfer zapojit.

Barevná verze je jak v měřítku 1:16, tak i 1:25.

UPOZORNĚNÍ: 
     Model obsahuje větší množství dílů velmi malých rozměrů, vyžadujících trpělivost a preciznost při stavbě. Přesto je  stavba relativně nenáročná a model je vhodný   pokročilé modeláře. V modelu je v maximální míře využito lepení "na tupo". Každý modelář si ale jistě zvolí svoji oblíbenou techniku v souladu se svými zkušenostmi a znalostmi. 

Fotografie papírového modelu Nebelwerferu v M 1:16

A tento model je postaven z "bílé verze" vystřihovánky, nastříkán a poté "poznamenán" zubem času a povětrnostními podmínkami.


    Následující foto je ze stavby modelu 1:16, které nám poslal šikovný modelář Nartin Zmrhal, jemuž bylo v době stavby krásných 17 let.

Poznámka:  Model je opravdu  z papíru!

Svoje názory, poznámky a postřehy můžete zapsat v naší    Knize návštěv. Děkujeme.