MODEL Bunkr KdF 82 - Kübelwagen   

Papírový model     Měříko 1:16 

Rozměry modelu  1:16 

Délka: ca. 240 mm;  Výška: ca. 90 mm;  Šířka: ca. 110 mm;   Počet dílů: ca. 370
______________________________________________________________________ 

     Typ 82 Kübelwagen je nejznámější vojenský automobil odvozený od KdF - Wagenu. Tento jednoduchý vůz byl využíván v průběhu celé druhé světové války. Kübelwagen měl pohon jen na dvě kola, ale průjezd těžkým terénem mu nedělal větší problémy. Díky své nízké hmotnosti prokázal svoji přizpůsobilost zejména na východní frontě, kde těžký terén mazlavého bahna způsoboval mnoho nepříjemností těžším strojům, a v severoafrické poušti, kde byl tento vůz schopný vyrovnat se i s jemným pískem. Díky své spolehlivosti a snadné údržbě byl Typ 82 jedním z nejúspěšnějších vojenských vozidel vůbec.  Více podrobností o vozidle najdete na http://www.webpark.cz/kdf/ 

     Model je obsáhlý, podrobný, ale poměrně snadný na sestavení. Stavbu by měl zvládnout středně zkušený modelář.  Model je zpracován v barvě Panzer Gray. K modelu Kubelwagenu je možné použít náš model 20 mm Flaku s podvozkem.

     Předkládáme Vám foto prototypu modelu M 1:16, postaveného z bílé verze.
Zde Vám nabízím foto za stavby papírového modelu Kübelwagen z finální verze modelu v měřítku 1:25!  Model ještě není zcela dokončen, ale i tak si můžete udělat představu o tom, jaký je. 

Napište nám váš názor do knihy. Děkujeme.