Ocenění: 2.Místo v kategorii nejkrásnější model - Na soutěži v Německu MODEL FLAK 2cm

German    flak 38    - 2cm

Papírový model             Měříko 1:16 

Rozměry modelu:                                   

Délka: ca. 220 mm;  Výška: ca. 110 mm;   Šířka: ca. 170 mm; Počet dílů: ca. 270  _________________________________________________________________________

      Tento papírový model je pro KoBo prvotinou. Vznikl na základě požadavků náročných modelářů, kteří jsou nespokojeni s malou nabídkou kvalitních modelů na trhu. Tento model se může řadit do kategorie hi-tech nejen měřítkem, konstrukcí, ale i počtem stavebních dílů a zpracováním.
     Vystřihovánka je zatím vyrobena ve dvou variantách - čistě bílá verze je určena pro modeláře, kteří si chtějí model nastříkat podle svých představ. Barevná verze je v kamufláži Panzer Gray.
     K této vystřihovánce je zpracován i model bunkru, do kterého bude tento flak možno osadit.

UPOZORNĚNÍ:
     Model obsahuje větší množství dílů velmi malých rozměrů, vyžadujících trpělivost a preciznost při stavbě. Proto je model vhodný především pro zkušené modeláře. V modelu je v maximální míře využito lepení "na tupo". Každý modelář si ale jistě zvolí svoji oblíbenou techniku v souladu se svými zkušenostmi a znalostmi. V maximální míře je nutné dodržet doporučené tloušťky papíru uvedené u jednotlivých dílů v postupu stavby, což vám pomůže při vlastní stavbě.

Fotografie papírového modelu Flaku 2cm
v měřítku 1:25 !!!

         
         

Zde jsou fotografie modelu flaku, který je postaven z finální vystřihovánky v měřítku 1:16 
Model postavil Ing. Zdeněk Krejča

______________________________________________________________________________
     
     Pro model flaku jsme také vytvořili transportní podvozek.  Vše tedy směřuje k vytvoření také vozidla, které bude flak tahat. Dle rozhodnutí to bude Kübelwagen.


__________________________________________________________________________________

A tento model je postaven z "bílé verze" vystřihovánky, nastříkán a poté "poznamenán" zubem času a povětrnostními podmínkami.Poznámka:  Model je opravdu z papíru! (mimo: kostra sedačky, madla na základně flaku - drát, a protiskluzová podlaha na základně)

Svoje názory, poznámky a postřehy můžete zapsat v naší Knize návštěv . Děkujeme.